ASD HASSAS DUMAN ALGILAMA SİSTEMLERİ

    Securiton firmasının İsviçre’de tasarlayıp ürettiği ASD Serisi Çok Hassas Hava Çekmeli Duman Dedektörleri ile yangından başlangıç aşamasında haberdar olup, özellikle kritik koruma noktalarında erken müdahale ederek yangını ilk aşamasında engellemek mümkündür. 50 yıldır ASD ürünlerini üreten Securiton, ASD cihazlarının yanı sıra projelendirme ve hesaplama yazılımı da VdS tarafından EN54 onaylıdır.

 Tek Bir Cihaz ile 5760 m2 ‘ye Kadar Algılama

Securiton ASD Serisi en güçlü fana sahip hava çekmeli duman algılama sistemidir, bu sayede tek bir cihaz ile 5760 m2’ye kadar alanı koruma altına alabilmektedir. Toplam 800 m’ye kadar boru uzunluğu ve 240 adete kadar algılama deliği desteklemektedir. Bu kadar geniş alanda koruma sağlayacak kadar güçlü olan fan aynı zamanda oldukça sessiz çalışmaktadır 400 pa üzerinde bir basınç oluşturabilen fanın gürültüsü sadece 32 db(A) seviyelerindedir. Bir başka önemli özelliği de paralel olmayan boru tesisatlarında aynı hassasiyette algılama yapabilmesidir.

 Standartlara Uygun Tasarım 
EN54-20 standartlarına göre Class A, B ve C uyumlu, VdS ve UL onaylıdır. SecuriRAS ASD PipeFlow yazılımı ile standartlara uygunluğu onaylanmış boru tesisatı uygulama projeleri oluşturulabilmektedir.