Hakkımızda

Ycs-Teknik-Yangın-Söndürme-Sistemleri-Kurulumu-Mühendislik

Ycs Teknik ileri teknolojinin gerektirdiği mühendislik ve taahhüt hizmetlerine yönelerek özellikle yangın algılama ve söndürme alanında, ihtiyacı olan firmalara taahhüt, proje, bakım, ürün satış, servis ve işletim hizmetlerini de kapsayacak şekilde uçtan uca mühendislik hizmetleri vermektedir.

 

YCS TEKNİK Yangın güvenliği konusunda ülkemizde ilk olarak NFPA ve/veya buna benzer FM, UL, VDS, LPCB kodlarına ve standartlarına uygun projelendirme, danışmanlık, malzeme temini, montaj ve yedek parça konularında hizmet veren mühendislik ve taahhüt organizasyonudur.

 

Ycs Teknik olarak kurulduğumuz günden bugüne SİEMENS, APOLLO gibi bir çok şirketin çözüm ortağı olarak devam ettiğimiz firmaların gerek teknik gerekse finansal disiplinini bozmadan günümüze kadar yurt içi ve yurt dışında hizmetlerini sürdürmektedir.

Uluslararası Desteklenen Kuruluşlar

YCS TEKNİK Yangın güvenliği konusunda NFPA international, FM Approved, Türk Standarları Enstitüsü, Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK), UL, VDS, LPCB vb. uluslararası standartlara uygun projelendirme, danışmanlık, malzeme temini, montaj ve yedek parça konularında mühendislik hizmeti vermektedir.

Faaliyet Alanlarımız

1- Danışmanlık Hizmetleri : Yangın senaryolarının oluşturulması, binaların tehlike sınıfının belirlenmesi, uygun söndürme sisteminin seçimi ve yangına karşı alınması gereken önlemler konusunda uluslararası standartlarda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 

2- Risk Analiz Raporlandırması: İşyerinizde varolan ya da dışarıdan gelebilecek yangın tehlikelerinin riske dönüşmesine yol açan faktörler ile tehlikelerden kaynaklanan risklerin analiz edilerek derecelendirilmesi ve kontrol tedbirlerinin kararlaştırılmasına yardımcı olmaktayız.

 

3- Yangın eğitimi: Mevcut personele yangın kültürünü, yangın çıkmaması için gerekli önlemlerin alınması ve olası durumlarda yapılması gerekenler ve tahliye konusunda yardımcı olmaktayız ve bu konuda mevcut personeli teorik olarak bilgilendirmekteyiz.

 

4- Yangın korunum sistemleri malzeme temini: Yangın korunum sistemleri ekipmanları konusunda en üstün teknolojiye sahip ülkemizde temsilcik yapan uluslararası firmalardan temin edilmektedir. Stok politikamız sayesinde hızlı malzeme temini ve yedek parça hizmeti vermekteyiz.

 

5- Anahtar teslim sistem uygulama ve montaj: Teknik bilgi ve uzmanlık gerektiren yangın söndürme ve algılama sistemlerinin anahtar teslim kurulum hizmetini vermekteyiz.

 

6- Test ve Devreye alma: Montajını yapmış olduğumuz yangın korunum sistemlerinin devreye alma test prosedürlerini uygulayarak, fonksiyon testlerini gerçekleştirip sistemleri müşterilerimize çalışır halde teslim etmekteyiz.

 

7- Mühendislik ve hidrolik hesaplama : Kurulumu yapılacak yangın korunum sistemlerini genç ve uzman mühendis kadromuzla, güncel tasarım programları desteği ile uluslararası yangın standartlarına göre hidrolik hesaplarını yapmaktayız.

 

8- Sistem tasarımı ve projelendirme hizmetleri: Tasarım ve hidrolik hesapları yapılan yangın korunum sistemlerini, konusunda uzman mühendislerimiz ile birlikte uluslararası yangın standartlarına göre projelendirme hizmeti vermekteyiz.

 

9- Servis ve bakım hizmetleri: Kurulumu yapılmış olan yangın korunum sistemlerinin uzun yıllar aksaklık olmadan, verimli bir şekilde çalışabilmesi için sözleşmeye bağlı periyodik bakım hizmeti vermekteyiz.

 

10- Süpervizörlük: Satışını yapmış olduğumuz yangın korunum sistem malzeme ve ekipmanlarının montajı için gerekli süpervizörlük hizmeti vermekteyiz.