Konvansiyonel Söndürme Sistemleri

konvansiyel söndürme sistemleri YCS Teknik

Konvansiyonel Söndürme Sistemleri yangın algılama sistemi, yangın algılama kontrol paneline bağlanmış belirli sayıda yangın dedektörü ve yangın ihbar butonu, algılama zonu ya da zonları ve sesli alarm hattından oluşur.

Konvansiyonel sistemlerde algılama bölge (zone) bazında yapılır. Zon üzerindeki tek bir dedektörün algılama yapması sonucu zon alarm durumuna geçer. Hangi dedektörün ya da yangın ihbar butonunun alarm durumunu tetiklediği ancak tüm zon elemanlarının kontrol edilip hangi algılama elamanın LED inin yandığının tespit edilmesi sonucu anlaşılır.

ORBİS üst düzey akıllı konvansiyonel dedektörler, kirlenmelere karşı kirlilik alarmı, hızlı test için test modu ve hatalı çalışan sensörler içinde yanıp sönen LED gibi ilave gelişmiş özellileri bulunur. Bu özelliklerin dışında isteğe bağlı olarak alarm durumunda manyetik kontakları harekete geçirmek için soketlerinde röle kontağı bulunabilir.

Bu özelliklerin tümüne sahip olan Apollo Orbis serisini diğer konvansiyonel dedektörlerden ayıran en büyük özellik ise dedektörlerin üzerinde bulunan mikroişlemcidir. Bu mikroişlemci sayesinde Orbis serisi konvansiyonel dedektörler düşük oranda yanlış alarm ve yüksek algılama özelliklerine sahiptirler.

Orbis konvansiyonel dedektörler yanlış bağlandıkları anda üzerindeki LED’i yakarak kurulumu yapan kişiyi uyarır. Bunun dışında zamanla kirlilik seviyesini yukarı çekerek yanlış alarmları engelleyen kirlilik kompanzasyonu özelliği bulunmaktadır.

Kirlediği zaman ise üzerindeki LED’i yakarak kullanıcıya haber verir. Kolay kurulum ve kolay test imkanı sunan Orbis serisi; optik duman, multisensör ve 6 ayrı çeşit sıcaklık dedektörüne sahiptir. Orbis, normal yangın algılama dışında ex-proof ve deniz tipi olarak iki değişik ortam koşulu için ürünler sunmaktadır.

Konvasinyonel algılamada en son teknolojiyi barındıran Orbis serisi, konvansiyonel zon kontrol modülleriyle birlikte analog adresli XP95 ve Discovery serisi ile birlikte aynı sistemde kullanılabilir.

Her bir zon kontrol modülüne 20 adet Orbis dedektör bağlanabilmektedir.

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN ARAYIN