Argonite Gazlı Söndürme Sistemleri

Argonite-Gazlı-Söndürme-Sistemleri-YCS-Teknik

Argonite Gazlı Söndürme Sistemleri , ozon tabakasına verdiği zararlardan dolayı üretimi yasaklanan. Halon ve türevi olan yangın söndürücü gazlara alternatif olarak geliştirilen doğal çevre dostu bir söndürücü gazdır.

 

Argonite %50 Nitrojen (Azot) ve %50 Argon gazından oluşmuş karışım ve basınç altında depolanan bir gazdır. Argonite ortamdaki oksijen seviyesini %20.9’dan %12.5 düşürerek yangın söndürülmesine etken olmaktadır. Argonite, yalıtkan özelliği ve insan sağlığına zararsızlığı sebebi ile insanların bulunduğu kompütürize odalarda kullanımı bir tercih sebebidir. İnert gazlar sınıfına giren Argonite geliştirilen 300 bar’lık yeni sistemi ile daha önce yıllardır kullanılan (150 ve) 200 barlık İnert sistemlere nazaran %30 daha az depolama imkanı sağlayarak montaj ve bakım maliyetlerinde dikkate alınır bir avantaj getirmektedir.

 

Dünya imalatçılarından KIDDE geliştirdiği ARGONITE™ C60 Söndürme Sistemi uluslararası aldığı ödüller, sahip olduğu standart ve onaylar ile dünya uygulamalarını hızla arttırmaktadır.
KIDDE firması ile yaptığı işbirliği ile ARGONITE™ C60 gazlı söndürme Sistemleri konusunda dizayn, VDS onaylı hidrolik, proje, malzeme temini, montaj ve devreye alma konularında hizmetinizdedir.

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN ARAYIN