3M Novec Gazlı Söndürme Sistemleri

3M-Novec-Gazlı-Söndürme-Sistemleri-YCS-Teknik

3M Novec 1230 Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri bugün dünyada bir çok uluslararası Standart ve Organizasyon tarafından onay görmüş tercih edilen alternatif haline gelmiştir.

 

Faydaları:
• Ozon tabakasına sıfır zarar
• Küresel ısınma potansiyel değeri birdir
• Temiz, renksiz, kokusuz gaz
• Kolay tekrar dolum
• 10 saniyede boşalma

 

Uygulamalar:
• Enerji üretim tesisleri Telekomünikasyon merkezleri,
• Bilgi İşlem ve Veri Merkezleri (DATA CENTER)
• Sunucu-Sistem Odaları,
• Özel Elektronik Kontrol Odaları
• Elektrik (AG-OG) Odaları Müzeler,
• Arşiv ve Kütüphaneler
• Petrol ve gaz endüstri tesisleri Askeri ve sivil marinalar
• Trafo Merkezleri
• Nitelikli Laboratuvarlar ve Kimya Depoları Raylı Sistem,
• Demiryolu, Metro, Hava alanı, Liman projeleri ( Ulaştırma Sektörü)

Temiz söndürücülerle sağlanan teknik gelişmelerle birlikte halokarbon grubu söndürücüler Halon 1301 karşısında, çevresel etkileşim parametrelerinde önemli bir iyileşme sağlamaktadır. Bu iyileşmeler sonucu 1301 çevreye verdiği zarardan dolayı Montreal protokolü çerçevesinde, ülkemizin de içinde bulunduğu ülkelerden yasaklanmıştır. Artık 3M™ Novec 1230 çıtayı daha yukarı çıkaran bazı değişiklikleri söndürücü piyasalarına getirmiştir.
3M™ Novec 1230 söndürücüsü özel tehlike sınıflarındaki yangın koruma için uzun ömürlü, sürdürülebilir çözümdür. Bu ikinci nesil Halon alternatifi, yüksek insan güvenliği ve üstün söndürme performansı sağlarken çevreye minimum etki yapmaktadır. Ozon tabakasına delme katsayısı(ODP) sıfırdır. Sadece 5 günlük atmosferik ömre sahip ve sera etkisi katsayısı (GWP) 1’dir.

3M Novec Gazlı Söndürme Sistemleri Ne Tür Yenilikler Getiriyor?

Sıvı halde bidonlarda depolanmasından dolayı, depolama kolaylığı ve havayolu ile sınırlama ve yasaklamaya uğramadan kolay nakledilebilme imkanı sunuyor. Karmaşık dolum tesislerine ihtiyaç duyulmadan çok basit bir işlemle gerekirse, yerinde dolum imkanı sunuyor. Yasaklanmış halon ve mevcut diğer söndürme sistemlerinde, standardına uygunluk durumuna göre basit değişikliklerle kullanabilme imkanı sunuyor. 3M firması gazı üretmesine karşın kendisi direkt olarak Yangın söndürme piyasasına sunmamaktadır. Amerika rekabet kurulu tarafından kontrol edilen markette bir çok yangın firması gazı kullanarak kendi sistemlerine uygun hale getirmiş ve gerekli sertifikaları alarak piyasaya rekabetçi olarak sunmaktadır. Kıymetli Sistemleriniz ve ürünleriniz için yangın söndürme sistemleri 3M™ Novec 1230 Sistemleri, 3M™ Novec 1230 içerir ve kıymetli eşyalarınızın bulunduğu ortamları korumada bir çözüm alternatifi olarak yaratılmıştır.
3M Novec 1230 Gazlı Söndürme Sistemleri çevre dostu olduğu kanıtlanmış temiz gazlı söndürme sistemidir. Bugünün ihtiyacı çabuk söndürme, sürdürülebilirlik, insan bulunan mahallerde düşük emisyon değerli ve ozon tabakasına sıfır etkisi olan bir temiz gazdır. 3M™ Novec 1230 sistemi LPCB, UL ve FM onaylarına sahiptir ve EN15004, NFPA 2001, ISO 14520 içinde yer almaktadır.

3M-Novec-1230-Gazlı-Söndürme-Sistemi-Ne-Tür-Yenilikler-Getiriyor-YCS-Teknik

Hızlı ve Etkili Koruma 3M™ Novec 1230 sistemleri hızlı çalışma ve ısıyı absorbe etme prensibine göre dizayn edilmiştir. Aktive edildiğide 10 saniye içerisinde A,B,C sınıfındaki yangınları durdurur ve yayılmasına olanak vermez. Tekrar dolum Yüksek kaynama sıcaklığından dolayı (49C) 3M™ Novec 1230 sistemleri basınçlı silindirler yerine düşük ağırlıklı bidonlar ile taşınılabilir. Diğer gazların aksine, basınçlandırılmamış novec silindirleri taşımak için hava taşımacılığı kabul edilebilir bir yöntemdir. Düşük basınç teknolojisi 3M™ Novec 1230 Sistemleri, 25 barda ve 42 barda çalışması ve bu basınçta homojen bir dağılıma ulaşması sayesinde uluslararası onaylar edinmiştir.

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN ARAYIN

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize tel:02122225128  numaralı hat üzerinde ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Bodrum Ycs Teknik sitemizi de ziyaret edebilirsiniz. https://www.ycsteknikbodrum.com